Azt hiszed, hogy a szépen megírt önéletrajzod és a motivációs leveled alapján döntenek arról, hogy behívnak-e interjúra? Nem mondom, valójában fontos ez is, de ez nem minden.
Egyre több HR-es használ további forrásokat, hogy meggyőződjön róla, valóban te vagy-e az az álláskereső, akire a drága idejéből rá kell szánnia egy órát. És most jönnek azok a dolgok, miket talán el sem hiszel: lenyomoznak, utánad néznek minden elképzelhető fórumon.
Mi, hogy te nem az államapparátus legtitkosabb szervezetéhez jelentkeztél, csak egy sima értékesítői pozícióra? Na, és? Akkor is fontos, hogy ki is vagy te valójában, s mit lát rólad a külvilág!
El sem tudod képzelni, hogy hogyan néznek utánad? Számtalan eszköz van egy HR-es kezében. A legegyszerűbb a referencia kérés. Aztán ha nem akarja felemelni a telefonkagylót, akkor csak bekapcsolja a számítógépét, s kényelmesen rád keres. Itt-ott, amott… és amit talál, azt kiértékeli, s hozzáteszi a képzeletbeli profilodhoz, amit kialakított magában.
Nem hiszed?
Pedig így van. S nem is új keletű dolog ez… évek óta megszokott ez a szakmában, s annyira elterjedt, hogy már sok kutatás témáját is képezi ez a módszertan.
Érdekel, hogy mit néznek meg rólad?
S főleg, hogy hogyan tudod ezt a saját hasznodra fordítani?
Akkor kattints ide, s olvasd el a közösségi médiáról és álláskeresés kapcsolatáról szóló írásomat!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: